Yerel Seçim Sonrası TBMM’de Hareket, Kripto Para Düzenlemesi Meclis’e Geliyor

Yerel Seçim Sonrası TBMM’de Hareket, Kripto Para Düzenlemesi Meclis’e Geliyor

Yerel Seçim Sonrası TBMM’de Hareket

Yerel Seçim Sonrası Tbmm’De Hareket

Enerji Verimliliği Artırılacak

Meclis’in ilk gündem başlığı enerji alanında. Yerli üretim ve ithal doğal gazın Türkiye’de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilmesini içeren düzenleme öne çıkıyor. Ayrıca, kıyı ve sahil şeritleri hariç olmak üzere denizler ve göllerde yenilenebilir enerji üretim santralleri kurulabilecek.

Turist Rehberliği Meslek Kanunu Düzenlemesi

Turist Rehberliği Meslek Kanunu teklifi de Genel Kurul’da ele alınacak. Bu teklif, yabancı dil yeterlilik belgesi koşulunu yerine getiremeyenlerin diğer şartları sağlamaları halinde Türkçe turist rehberi olmalarını sağlayacak.

Ruhsatsız Silaha Rekor Cezalar Gündemde

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan teklif, ruhsatsız silah kullanımına verilen cezaların artırılmasını ve silah parçalarının satışının engellenmesini içeriyor. Bu konu da Meclis’in gündeminde olacak.

Kripto Varlıklara İlişkin Düzenleme

Kripto varlıklara ilişkin düzenlemenin bu hafta Meclis’e sunulması bekleniyor. Yaklaşık 30 maddelik teklifle kripto varlıkların hukuki tanımı yapılacak ve bu varlıkların ihraç, dağıtım ve alım satımını yapanların uyması gereken kurallar belirlenecek.

Partilerin Grup Toplantıları

Yerel seçimlerin ardından siyasi partilerin genel başkanlarının kürsüde olacağı ve grup toplantıları yapacakları bir hafta başlıyor.

Haber: Bülten

Hakkında

Check Also

Lavanta kokulu köy bayramda ziyaretçilerini bekliyor

Isparta’nın Kuyucak köyündeki lavanta bahçeleri, büyülü bir mor deniz gibi. Bu yıl sıcaklıkların mevsim normallerinin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir