Türk Gençleri Marmara Üniversitesinde tarih yazdı

Türk Gençleri Marmara Üniversitesinde tarih yazdı

Başkanlığını Ayşe Süreyya Özavar’ın üstlendiği ve yönetim kurulu üyeleri Ayşe Sevgi Hacaloğlu, Belkıs Eser, Serpil Suğcu, Melisa Cabiroğlu, Yasin Demirtaş, Ahmet Faruk İlhan, Melike Caner, Berna Bilgiç, Zeynep Dilan Yılmaz, Nedime Tümürlenk, Ümmühan Özgüler, Erdem Akcan, İpek Erdem, Leylanur Kıvanç, Sevilay Serin, Fatma Nur Alçep, Boburmirzo Hakimov, Muhammet Şamil Kasımay, Eda Akpınar’ın organizasyonu ile Azerbaycan Bağımsızlık Günü ve Cumhuriyetin ilan edilmesinin 106. yıldönümüne ithafen Azerbaycan Kültür Buluşmaları etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Bunu da söyleyelim ki, Ayşe Sevgi Hacaloğlu aynı zamanda “Ebedi Birlik” Gençlik Kamu Birliğinin Türk dünyası komitesinin başkanıdır.

Etkinlik Türkiye ve Azerbaycan şehitlerinin anılması ile başlamış, milli marşlar okunduktan sonra protokol selamlamalarının akabinde kulüp tarafından plaket takdimi yapılmıştır.

Misafirler arasında Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Konsolosu Sayın Sevinç Süleymanova, Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Okan Yeşilot ve Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehdi Genceli, Gençlik ve Spor Bakanlığı Maltepe Gençlik Merkezi Müdürü Korhan Demirkol, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yılmaz, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muhammet Erdal Okutan, İstanbul Azerbaycan Kültür Evi Başkanı Hikmet Elp, Sydney Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Şemsettin Necati gibi önemli isimler yer aldı.

Azerbaycan şarkılarından danslarına, yemek ikramlarından Şark köşesine kadar Azerbaycan’ın ruhunun buram buram yaşatıldığı etkinlikte misafirler Ateşler Ülkesi’nin zenginliklerine doyamadı.

Azerbaycan’ı unutmayan ve kardeşliğimizin değerlerine sahip çıkan değerli Türk gençlerine ve kıymetli Fikir Talimi Kulübü’ne sonsuz teşekkürler.

Bağımsızlık günün kutlu olsun, can Azerbaycan!

Hakkında

Check Also

Nükleer silah harcamaları geçen yıl 91.4 milyar dolara ulaştı

Nükleer silah harcamaları geçen yıl 91.4 milyar dolara ulaştı Burhan Canbaz – BHA Küresel sivil …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir