Tesla kaza yaptı, bir kişi öldü

Tesla kaza yaptı, bir kişi öldü

Hızla müdahale edilen olay yerindeki kurtarma ekipleri, araçta yaşam belirtisi bulamadı ve sürücünün hayatını kaybettiğini doğruladı. Ancak, kurtarma öncesinde yangın riskini azaltmak ve kurtarma görevlilerini korumak amacıyla, Tesla’nın elektrik devresi kesilmek zorunda kaldı.

Kaza sonrasında Pfäffikonerstrasse, yaklaşık dört buçuk saat boyunca trafiğe kapatıldı ve itfaiye ekipleri tarafından yönlendirme çalışmaları gerçekleştirildi. Tesla Model 3, elektrikli araçlar için özel tasarlanmış bir yangın söndürme konteynerine yüklenerek taşındı.

Şu ana kadar yapılan incelemelere göre, kaza muhtemelen Pazar akşamı saat 19.00 ile 20.00 arasında meydana geldi. Zürih Kanton Polisi, kazayı gören veya siyah Tesla Model 3’ü kazadan önce fark eden tanıkların 058 648 61 90 numaralı telefondan irtibata geçmelerini istedi.

Cenaze teslimatı ve resmi incelemelerin devam ettiği bu trajik olay, elektrikli araçlarla ilgili güvenlik ve kaza sonrası müdahale konularında dikkat çekiyor. Kazaya karışan Tesla’nın detaylı incelemesi, benzer olayların önlenmesi için önem taşıyabilir.

Hakkında

Check Also

Başkan Çakır: Şikayetlere yetişemiyoruz

Başkan Çakır: Şikayetlere yetişemiyor Rize/Alihan TELATAR – BHA   Başkan Neşet Çakır, Pazar Belediyesi’ndeki sorunları, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir