Şimşek: Ülke tarihimizdeki en yüksek performansımızı bugün başarıyla tamamladık

Şimşek: Ülke tarihimizdeki en yüksek performansımızı bugün başarıyla tamamladık

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda üç yıl aradan sonra ihraç edilen 2 milyarlık ilk avro harcama spreadi 2017’den bu yana en düşük seviyede gerçekleştiğini duyurdu. Şimşek, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Ülke tarihimizdeki en yüksek performansımızı bugün başarıyla tamamladık. Üç yıl aradan sonra ihraç ettiğimiz 2 milyarlık ilk avro harcamamızın spreadi 2017’den bu yana en düşük seviyede gerçekleşti. Beş kattan fazla talep gelen işlemimiz, bu sene yatırım yapılabilen nota sahip ülke ihraçları dışında gerçekleşen ilk avro ihracı oldu. Başarılı bir şekilde uluslararası düzeyde yaşayanların varlığına olan güvenin, programımıza olan inancın açık bir göstergesidir. Yerel seçim sürecinde kısa vadeli beklentiler ile işlemler spekülatif söylemler ve pozisyonlar programımızın erişebildiğini engelleyemez.”

Ülke tarihimizdeki en yüksek tutarlı avro ihracımızı dün başarıyla tamamladık.

Üç yıl aradan sonra ihraç ettiğimiz 2 milyar tutarındaki ilk avro tahvilimizin spreadi 2017’den beri en düşük seviyede gerçekleşti.

Beş kattan fazla talep gelen işlemimiz, bu sene yatırım…

— Mehmet Simsek (@memetsimsek) March 15, 2024

beserviscom

Hakkında

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdğan’dan İstanbul’un Fethi mesajı

Cumhurbaşkanı Erdğan’dan İstanbul’un Fethi mesajı Ankara-BHA İletişim Başkanlığı, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 29 Mayıs …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir