MERSİN’DE VAHAP SEÇER İKİNCİ DÖNEME RESMEN BAŞLADI

MERSİN’DE VAHAP SEÇER İKİNCİ DÖNEME RESMEN BAŞLADI

habernews24-Mersin-BHA

Vahap Seçer, mazbatasını aldıktan sonra Mersin Adliyesinden Cumhuriyet Alanına kadar yüzlerce vatandaşla birlikte yürüdü.

Yürüyüşe yeni seçilen CHP’li Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, ikinci dönem için seçilen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile milletvekilleri Gülcan Kış ve Talat Dinçer, CHP İl Başkanı Koral Ömür de katıldı.

Atatürk anıtına çelenk sunduktan sonra belediyenin Çamlıbel’deki yeni hizmet binasına gelen Seçer burada güllerle karşılandı. Burada vatandaşlara seslenen Vahap Seçer şunları söyledi:
“Sayılı gün geçti Mersin Büyükşehir’de Vahap Seçer dedi. Ama sadece Vahap Seçer demekle kalmadı. Tarsus’ta genç belediye başkanımız Ali Boltaç’ı seçti.

Toroslar’da bir tarih yazıldı 30 yıl aradan sonra Abdurrahman Yıldız’ı seçti. Yenişehir’de Abdullah Özyiğit’le devam dedi. Yine Mezitli’de genç başkan Ahmet Serkan Tuncer dedi. Silifke’de 5 yıl aradan sonra Silifkeliler dedi ki 2019’da elimizdeki altını yitirmişiz, Mustafa Turgut’u ikinci kez seçti. Aydıncık’ta Özkan Kılıçarpa’yı, Anamur’da Durmuş Deniz’i seçti. Bütün ilçelerimizde bütün adaylarımız gecesini gündüzüne kattı. Sadece kendileri için değil Vahap başkanları için de çalıştılar.”

“HER 10 KİŞİDEN 6’SI VAHAP SEÇER DEDİ”

“Sadece bize oy veren yüzde 60 Mersinli bizim hemşerimiz değil, tamamı bizim hemşerimizdir. Mersin’i tanıtalım, Türkiye Mersin’i tanısın. Mersin yeterince tanınmıyor, bu cennet köşesi kent tanınmıyor. Bunları hep beraber yapacağız. Demokratik bir yarıştaydık. Biz bir savaşa girmedik. Burası demokratik bir ülke. Zaten vatandaşımız demokratik refleksle tavrını ortaya koydu. Her 10 yurttaşım sandığa gitti. 6’sı Büyükşehir’de Vahap Seçer dedi. Bunu kavramalıyız, değerini bilmeliyiz. Rahmetli babam derdi ki ‘evladım makam mevki sahibi oldukça, şöhret sahibi oldukça, güç sahibi oldukça yani büyüdükçe alçalacaksın.

Alçak gönüllü olacaksın, mütevazi olacaksın.” Şımarmayacağız, bizi daha büyük zaferler bekliyor. Bu daha başlangıç, bu Türkiye için bir şanstır. Siyasetin tıkandığı yerde bir kanal açılmıştır. İnsanların dikkati bizim üzerimizde. Aldığımız 6 oy bizim değildir. Her 10 oyun 6’sını aldık ama bizim değildir. İçerisinde emanet oylar vardır.”

“BU YÖNETİM AYRIMCILIK YAPMIYIR, BU YÖNETİM ÇALIŞIYOR”

“Oyların bize verilme nedenlerinin ilki hizmetlerdir. İnsanlar memnundur, bu yönetim ayrımcılık yapmıyor. Bu yönetim çalışıyor. Paramızı israf etmiyor. Onun için oy veriyoruz. Bugüne kadar vatandaşlar alternatifsizdi. Tek başına giden bir iktidar. Vatandaş şunu diyordu ‘alternatif bulabilsem ders vereceğim’. Şimdi alternatif buldu, dedi ki ‘5 yıldır belediye başkanları aslanlar gibi şehirlerini yönetiyor. Neden olmasın? Daha fazla belediye başkanı çıkarsınlar, bir daha görelim. Ondan sonra da aynı başarıyı gösterirlerse 2028 yılında yapılacak olan seçimlerde CHP’yi iktidar yapalım.’ Bu şansı bize verdiler. Bunu anlıyoruz. Sevgili Mersinliler sorumluluğumuzun farkındayız. Yükümüzün farkındayız. Bu sorumluluk ve yük bizi uyutmaz, biz sizlere mahcup olamayız.”

Hakkında

Check Also

Lavanta kokulu köy bayramda ziyaretçilerini bekliyor

Isparta’nın Kuyucak köyündeki lavanta bahçeleri, büyülü bir mor deniz gibi. Bu yıl sıcaklıkların mevsim normallerinin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir