“Mahzen-19” operasyonlarında 13 şüpheli yakalandı

“Mahzen-19” operasyonlarında 13 şüpheli yakalandı

Tekirdağ Çorlu’da gerçekleştirilen “MAHZEN-19” operasyonlarında, yurtdışında firar olan Barış Boyun’un liderliğini yaptığı organize suç örgütüne yönelik 3 gün süren operasyonlar düzenlendi. Operasyonlar sonucunda elebaşının talimatıyla suikast hazırlığında olduğu tespit edilen 13 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirildi. Yakalanan şüphelilerin, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten adam öldürme, silahlı saldırı ve kasten adam öldürmeye teşebbüs, hırsızlık, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarını işledikleri belirlendi.

Operasyonlar sırasında bir lav silahı, üç el bombası, bir AK-47 uzun namlulu otomatik silah, iki tabanca, bir pompalı tüfek, 74 adet AK-47 fişeği, bir AK-47 şarjörü, beş tabanca şarjörü, 15 tabanca fişeği, 31 pompalı tüfek kartuşu, üç kar maskesi ve iki çalıntı plakasız motosiklete el konuldu.

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Her türlü suç örgütüne karşı kararlı bir mücadele yürütülmekte ve halkımızın güvenliği için gereken her türlü adım atılmaktadır. Emniyet güçlerimiz, organize suç örgütlerinin faaliyetlerini deşifre etmek ve adalet önüne çıkarmak için gece gündüz çalışmaya devam edecektir.

beserviscom

Hakkında

Check Also

TOBB: Nisanda 1849 şirket kapandı

TOBB: Nisanda 1849 şirket kapandı 2024’ün ilk 4 ayında, 2023’ün ilk 4 ayına göre kurulan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir