Kairos Roketi kalkıştan sonra patladı

Kairos Roketi kalkıştan sonra patladı

 

Bu beklenmedik patlama, herhangi bir yaralanmaya neden olmasa da, çevrede yangına yol açtı ve bölgeye acil müdahale ekiplerinin sevk edilmesini gerektirdi. Space One Co. tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket şu an roketin neden başarısız olduğunu tespit etmeye çalışıyor ve tüm operasyonlarını geçici olarak durdurdu.

Patlayan roketin içerisindeki uydu, özellikle Kuzey Kore’deki askeri tesisleri izleme kapasitesine sahipti. Bu başarısızlık, Space One Co.’nun Japonya’nın ilk özel şirketi olarak yörüngeye uydu yerleştirme hedefine büyük bir darbe vurdu. Kyodo ajansının haberine göre, bu başarı şirketi sektörde öncü bir konuma taşıyacaktı.

2018 yılında Canon Electronics Inc, IHI Aerospace Co, Shimizu Corp. ve Japonya Kalkınma Bankası ortaklığında kurulan Space One, uzay sektöründe düşük maliyetli roket fırlatmaları hizmeti sunmayı ve böylece uzay hizmetlerini daha geniş kitlelere açmayı hedefliyor. Firma, 2030’lara kadar yılda 30 roket gönderme planlarıyla uzay keşfinde büyük iddialar taşıyor.

beserviscom

Hakkında

Check Also

TOBB: Nisanda 1849 şirket kapandı

TOBB: Nisanda 1849 şirket kapandı 2024’ün ilk 4 ayında, 2023’ün ilk 4 ayına göre kurulan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir