İmamoğlu: 16 milyon İstanbullu kazandı

İmamoğlu: 16 milyon İstanbullu kazandı

İkinci kez İstanbul Belediye seçimlerini kazanan Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’de İstanbullularla bir araya geldi.

Sözlerine İstanbul’a hayırlı olsun diyerek başlayan İmamoğlu, “Bu şehrin canım insanlarına, çeşitliliğine, milletin her ferdine, her inancına, Alevisine, Caferisine, Şafisine, bütün mezheplerine, bu şehrin Kürtlerine, bu şehrin Çerkezine, bu şehrin her etnik kökenden insanına hayırlı olsun dedi.

İstanbul’da israfın sona erdiğine dikkat çeken İmamoğlu, “Bu şehrin parasının çarçur edilmesini kenara ittik. Bu şehrin bütçesine bereket geldi. Bu şehirde yeni bir kültür başladı. Milletin parası artık milletin oldu” diye konuştu.

İmamoğlu Saraçhane’de yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e şu sözlerle teşekkür etti:

“Ama buradan bazı teşekkürleri etmek istiyorum. Bu başarıya değer katan ve bu yolculuğu en güçlü şekliyle birlikte, tasarlayarak, İstanbul’da güçlü bir başarı elde etmemize vesile olan Genel Başkanım Sayın Özgür Özel’e teşekkür ediyorum. Onun nezdinde partinin bütün üst yönetimine ve temsilcilerine, milletvekillerine, MYK’ya, PM üyelerimize teşekkür ediyorum”

Kanal yok

Yerel seçimlerin bitimiyle Kanal İstanbul Projesinin de tamamen kaldırıldığını belirten İmamoğlu, “İstanbul’un bu akşam verdiği tarihi mesajı nasıl ki bize vermişse hükümet yetkililerine de verdi. Verdiği talimat şu, “İstanbul’a hizmette kardeşim seçilen seçilene saygı gösterecek. Seçilen seçilene zulüm yapamaz, dayatmacılık yapamaz, vesayet kuramaz.” Ne dediniz? “Kanal yok, kanal yok. İstanbul var!” Kanal bitti, İstanbul yaşayacak” dedi.

 

Hakkında

Check Also

İran savunma bakanı açıkladı; İsrail’e destek verenlere saldıracağız

İran savunma bakanı açıkladı; İsrail’e destek verenlere saldıracağız İran Savunma Bakanı Muhammed Rıza Aştiyani, İran …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir