ICMG İngiltere Bölge Merkezi yoğun bir katılımla açıldı

ICMG İngiltere Bölge Merkezi yoğun bir katılımla açıldı

İsmail Karakaş/Londra-BHA

Açılışa, IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün ve Genel Merkez Heyeti’nin yanı sıra Enfield Belediye Başkanı Mohammad Islam, Londra Din Hizmetleri Müşaviri Ensari Yentürk, Londra Eğitim Müşaviri Mevlüt Ceylan, İngiltere’de faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları ve ICMG İngiltere teşkilat mensupları katıldı.

Açılış töreninde konuşan IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, IGMG camilerinin bir merkez olduğuna dikkat çekti. Ergün, “Biz sadece namaz kılmak için cami açmıyoruz, namaz kılmak isteyen sokakta da kılar evinde de kılar. Bizim bir derdimiz var. Cami insanı dönüştüren toplumu dönüştüren bulunduğu toprakları vatan kabul eden, o topraklara yük olan değil yük alan insanları yetiştiren mekanlar olmalıdır. Bu önemli açılışa katılan ve destek veren herkese teşekkür ederiz. ICMG olarak, İngiltere‘deki faaliyetlerimizi bu yeni bölge merkezde gerçekleştirerek toplumumuza hizmet etmeye çalışacağız” diye konuştu.

Eğitim, kültür, sosyal ve dini alanlarda faaliyet gösterecek olan merkez, İngiltere’deki Müslüman toplumun bir araya gelip kaynaşacağı önemli bir buluşma noktası olacak.

Hakkında

Check Also

Nükleer silah harcamaları geçen yıl 91.4 milyar dolara ulaştı

Nükleer silah harcamaları geçen yıl 91.4 milyar dolara ulaştı Burhan Canbaz – BHA Küresel sivil …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir