Hakkâri’de 20 Çiftçiye Düve Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı, Hakkâri’de 20 çiftçinin düve alım desteğinden yararlanacağını duyurdu. Bakanlık, 12 Aralık 2023 ile 7 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılan başvuruları değerlendirerek, 20 projeyi hibe almaya hak kazandırdı. Bu projeler kapsamında, 184 gebe düve ve 113 boş düve %40 hibe ile alınacak.

Bakanlık, düve alım desteğinin, hayvancılık sektörünü geliştirmek, süt üretimini artırmak ve çiftçilerin gelirini yükseltmek amacıyla verildiğini belirtti. Desteğe başvuran çiftçilerin, hayvan refahı, sağlık ve beslenme şartlarını sağlamaları, hayvanların kulak küpeleri ve pasaportları ile kayıtlı olmaları, hayvanların ırkının yerli veya yabancı ırkların melezleri olması gibi kriterleri yerine getirmeleri gerektiği ifade edildi. Desteğe hak kazanan çiftçilerin listesi, Bakanlığın resmi internet sitesinde yayımlandı.

Düve alım desteği, Hakkâri’de 20 çiftçinin hayvancılık faaliyetlerine katkı sağlayacak. Bakanlık, bu desteğin devam edeceğini ve önümüzdeki dönemlerde daha fazla çiftçiyi kapsayacağını duyurdu. Desteğe başvurmak isteyen çiftçilerin, Bakanlığın internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak, il veya ilçe tarım müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor.

Hakkında

Check Also

Başkan Çakır: Şikayetlere yetişemiyoruz

Başkan Çakır: Şikayetlere yetişemiyor Rize/Alihan TELATAR – BHA   Başkan Neşet Çakır, Pazar Belediyesi’ndeki sorunları, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir