Faruk Demir: Ardahan’a hizmet etmeyi kendime bir borç olarak görüyorum

Başkan Demir: Ardahan’a hizmet etmeyi kendime bir borç olarak görüyorum

ARDAHAN-BHA

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Halk TV’de katıldığı programda iktidara seslendi: “Doğu Ekspresini Ardahan’a ya siz getirin, ya da bırakın biz getirelim. Bunun için yurt içinde ve yurt dışında yaşayan Ardahanlılar maddi, manevi katkılar için hazır” dedi.

Başkan Faruk Demir, 5 yıllık görev süresinde yaptıklarını anlattığı canlı yayında vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı.

Demir, “2019 Yılında seçim çalışmalarımda girdiğim her markette Rize kavurması görünce, çok kızdım belediye başkanı seçilirsem ilk önce ilimizin yöresel ürünlerini ekonomiye kazandıracağım dedim. Bu sözümü tuttum. İzmir Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla kavurma tesisimizi açtık. Kura markası ile şimdi ülkenin her köşesine Ardahan kavurması gönderiyoruz. Şehir merkezinde açtığımız yöresel ürünler mağazamızda Belediye tesislerimizde üretilen kavurma, bal ve kaşarımızı satıyoruz” dedi.

Ardahan Belediye başkanı Faruk Demir, her yıl Belediyenin iller bankasından aldığı bütçenin 5 katını CHP’nin Büyükşehir Belediyelerinden ile getirdiğini vurguladığı konuşmasında, “Belediye aslı hizmetleri dışında ilimizde en büyük sorun olan işsizliği bitirmek içinde çok çalıştık. Kentin ilk tekstil fabrikasını açtık. Bu fabrika işsizlik ile mücadelemizde ilk adımdı. Yazın bu projemizin 2. Ve 3. Etaplarına da başlayacağız. Ardahan’ı marka şehir yapacağız diye 5 yıl önce bir yola çıktık. 5 yılda yaptıklarımız orta da iken Ardahan’a hizmet etmeyi kendime bir borç olarak görüyorum. Bunun için yarım kalan projelerimi tamamlamak için yeniden aday oldum” ifadelerini kullandı.

beserviscom

Hakkında

Check Also

TOBB: Nisanda 1849 şirket kapandı

TOBB: Nisanda 1849 şirket kapandı 2024’ün ilk 4 ayında, 2023’ün ilk 4 ayına göre kurulan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir