Döşemealtı Belediyesi’nin borcu açıklandı: “1 Milyar 421 Milyon”

Döşemealtı Belediyesi’nin borcu açıklandı: “1 Milyar 421 Milyon”

Döşemealtı Belediyesi’nde Borç Şoku! CHP’li Yeni Başkan, Eski Chp’li Başkan Turgay Genç’ten Devraldıkları 1 Milyar 421 Milyonluk Borcu Açıkladı.

Döşemealtı Belediyesi’nde 31 Mart seçimlerinde zafer kazanan CHP’li Menderes Dal ve ekibi, göreve geldiklerinden beri dikkat çekici hamlelerle gündemde. Son olarak, belediye binasının girişine astıkları pankart ile dikkat çeken bir açıklamada bulundular.

Pankartta, eski CHP’li Belediye Başkanı Turgay Genç ve ekibinden devraldıkları mali tablo yer alıyor. Yeni yönetim, bu tabloda yer alan borç miktarını vatandaşların bilgisine sunmak için pankart astı.

Pankartata yazanlara göre, Döşemealtı Belediyesi’nin bundan önceki yönetimden devralınan toplam borcu 1 milyar 421 milyon 480 bin 557 lira 58 kuruş. Bu borç miktarı, tahakkuka bağlanmış emanetler, esnaf-müteahhit, personel, kamulaştırma, kurum borçları ve kredilerin toplamından oluşuyor.

Menderes Dal ve ekibinin bu hamlesi, belediyenin mali durumu ile ilgili şeffaflık politikası izlediklerini gösteriyor. Borç miktarının açıklanması, vatandaşların belediyenin mali durumu hakkında bilgi sahibi olmalarını ve yeni yönetimin bu konudaki adımlarını daha iyi değerlendirmelerini sağlayacak.

beserviscom

Hakkında

Check Also

TOBB: Nisanda 1849 şirket kapandı

TOBB: Nisanda 1849 şirket kapandı 2024’ün ilk 4 ayında, 2023’ün ilk 4 ayına göre kurulan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir