DMM’den “15 Temmuz gazilerinin maaşları kesilmiş” iddiasına cevap

DMM’den “15 Temmuz gazilerinin maaşları kesilmiş” iddiasına cevap

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından paylaşılan  “15 Temmuz gazilerinin maaşları kesilmiş, 2 aydır maaş alamıyorlar” iddialarının yalan olduğu duyuruldu.

DMM açıklamasında 15 Temmuz gazilerinden malul sayılanlar ile 1053 sayılı Nizamnameye göre derece tespiti yapılanlara, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından aylık bağlandığı belirtilerek “Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından 15 Temmuz Dayanışma Kampanyasında toplanan kaynaktan kendilerine toplu olarak ödenmesini isteyenlerin talepleri üzerine, vakıf tarafından hak sahiplerine anket yolu ile sorulmuştur. Toplu ödeme yapılmasını isteyenlere ödemeleri toplu olarak gerçekleştirilmiştir. Bu nedenle toplu ödeme alan gazilere aylık olarak ödeme yapılmamaktadır. Ödemeleri aylık olarak almaya devam etmek isteyen 218 hak sahibine ise aylık ödeme yapılmaya devam edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan “15 Temmuz gazilerinin maaşları kesilmiş, 2 aydır maaş alamıyorlar” iddiası doğru değildir.

15 Temmuz gazilerinden malul sayılanlar ile 1053 sayılı Nizamnameye göre derece tespiti yapılanlara, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı… pic.twitter.com/ZuSWDT9kgf

— Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (@dmmiletisim) April 25, 2024

Hakkında

Check Also

Lavanta kokulu köy bayramda ziyaretçilerini bekliyor

Isparta’nın Kuyucak köyündeki lavanta bahçeleri, büyülü bir mor deniz gibi. Bu yıl sıcaklıkların mevsim normallerinin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir