Develi’de Hayvan Üreticilerine Sağım Hijyeni Desteği

Tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik projeleriyle üreticinin yanında yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle yürüttüğü ‘Büyükbaş Hayvanlarda Sağım Hijyeni Projesi’ kapsamında, Saruhanlı ilçesine bağlı Develi Mahallesi’nde büyükbaş hayvan üreticilerine sağım hijyeni seti teslimi ve kullanımı ile ilgili eğitim verdi.

Mahallede düzenlenen bilgilendirme toplantısına Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Şadan Aslay, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hakan Özcanoğlu, Saruhanlı Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Serdar Özgedik, hayvan üreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda, üreticilere hayvanlarda sağım hijyeni seti kullanımı hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Üreticiler, destekleri nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerine teşekkür etti.

beserviscom

Hakkında

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdğan’dan İstanbul’un Fethi mesajı

Cumhurbaşkanı Erdğan’dan İstanbul’un Fethi mesajı Ankara-BHA İletişim Başkanlığı, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 29 Mayıs …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir