Çöp konteyneri cinayetinde katili bulundu; sırtına imza atmış

Çöp konteyneri cinayetinin katili bulundu

Ankara-BHA

Kan donduran cinayet  İstanbul Pendik Dumlupınar Mahallesi’nde gerçekleşmişti. Bir erkeğe ait parçalara ayrılmış ceset dört farklı çöp konteynerinde bulundu. Yürütülen soruşturma sonucu cesedinin kimliği belli olmuş, maktülün 79 yaşındaki Nihat Salih olduğu belirlenmişti.

Olaya aydınlatmak üzere mahalledeki güvenlik kameralarını izleyen polis, B.D isimli bir kişinin beyaz bir kova ile gelip çöp konteynerine bir şeyler attığını belirledi.

Vahşet kan dondurdu

İddiaya göre, şüpheli sıfatıyla gözaltına alınan B.D.’nin evinin sol yanındaki konteynerden kan izleri olan battaniye çıktı. Evin sağ yanında bulunan konteynerde Nihat Salih’in gövdesi, evin üst sokağında bulunan konteynerden ise kol ve bacakları bulundu. Sabah Gazetesi’nin yaptığı habere göre eve 200 metre uzaklıktaki konteynerde ise Salih’in derisi yüzülmüş olan kafası bulundu.

Olay günü maktülün saat 12.58’te B.D. ile bir telefon görüşmesi yaptığı saptandı. İncelenen kayıtlarda ise aynı gün Nihat Salih’in saat 13.03’te B. D’nin evine giderken kaydı bulundu. İncelemelerde Nihat Salih’in telefon sinyalinin saat 13.15’te kesildiği de saptandı.

Maktül Salih’in sırtına bıçakla ‘M’ harfi yazıldığı, katil zanlısı B.D’nin karısının isminin ‘M’ harfi ile başladığı öne sürüldü.

Masumum dedi baltasından DNA çıktı

Kamera kayıtlarından yapılan tespit üzerine Nihat Salih’i öldürme şüphesi sebebiyle gözaltına alınan B.D’nin savcılık karşısında verdiği ifadede cinayeti işlediğini reddederek masum olduğunu belirtti.

Cinayet Büro ekipleri şüphelinin evinde yapılan aramalarda balta, bıçak gibi kesici aletlere incelenmek üzere el koydu.

Polis, üzerinde leke bulunan halı ve koltuk örtüsünü de alarak kriminal şubeye gönderdi.

Adli tıp morguna kaldırılan Nihat Salih’in cesedi üzerinde yapılan incelemede dil kemiğinin kırıldığı ve boğularak öldürüldüğü kanaatine varıldı.

Kriminal laboratuvarında yapılan incelemede halı ve örtü üzerinde Nihat Salih’e ait DNA izleri bulundu.

 

 

Hakkında

Check Also

Lavanta kokulu köy bayramda ziyaretçilerini bekliyor

Isparta’nın Kuyucak köyündeki lavanta bahçeleri, büyülü bir mor deniz gibi. Bu yıl sıcaklıkların mevsim normallerinin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir