Canik çetesi”Mahzen 26″ operasyonuyla çökertldi

Canik çetesi”Mahzen 26″ operasyonuyla çökertldi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı X üzerindnen 2 ilde eş zamanlı yürütülen Mahzen- 26 operasyonlarda örgüt eelbaşı dahil Canik Çetesi mensubu 21 kişi hakkında adli işlem başlatıldığını duyurdu.

Türkoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı ve KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu şüphelilerin; Kahramanmaraş ve Gaziantep’te “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edildiği aktarıldı.

 

İçişleri bakanı Yerlikaya’nın açıklamasında  “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Kahramanmaraş merkezli 2⃣ ilde eş zamanlı olarak Jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-26” operasyonlarında elebaşılığını Ahmet Canık’ın yaptığı “Canık Çetesi” olarak bilinen Organize Suç Örgütü Çökertildi

Operasyonlarda elebaşınında içerisinde bulunduğu 2⃣1⃣ şüpheli… pic.twitter.com/gmjkbECqyy

— Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) April 7, 2024

 

Hakkında

Check Also

Lavanta kokulu köy bayramda ziyaretçilerini bekliyor

Isparta’nın Kuyucak köyündeki lavanta bahçeleri, büyülü bir mor deniz gibi. Bu yıl sıcaklıkların mevsim normallerinin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir