Büyükşehir, Gördesli Üreticileri Desteklemeye Devam Ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsal ve tarımsal kalkınmayı sağlamak için hayata geçirdiği birçok projeye yenilerini ekleyerek desteklerine devam ediyor. Bunlardan biri olan ‘Büyükbaş Hayvanlarda Sağım Hijyeni Projesi’ ile kırsalda yaşayan üreticiler, hayvanlarından elde ettikleri ürünü daha sağlıklı bir şekilde tüketiciye sunma imkânına kavuşuyor. Hijyen setleriyle hem büyükbaş hayvanlar hem de üreticiler üretim sürecini hastalıklardan korunarak gerçekleştiriyor.

Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler proje kapsamında Gördes ilçesinin Köseler Mahallesi’nde, 10 baş ve altında büyükbaş sağmal hayvan varlığına sahip üreticilere sağım hijyen seti dağıtarak üreticinin yanında yer aldı.

Hijyen Seti, sağım öncesi meme dezenfektanı, sağım öncesi meme daldırma kabı, sağım sonrası meme dezenfektanı ve sağım sonrası meme daldırma kabını kapsıyor. Üretimde hijyeni arttıracak olan bu hijyen seti üreticiye yüzde 100 hibeli olarak teslim edilirken mahalle sakinlerine hijyen ürünlerinin kullanımı hakkında bilgi verildi. Üreticiler, destekleri nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerine teşekkür etti.

Hakkında

Check Also

Nükleer silah harcamaları geçen yıl 91.4 milyar dolara ulaştı

Nükleer silah harcamaları geçen yıl 91.4 milyar dolara ulaştı Burhan Canbaz – BHA Küresel sivil …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir