Benzin ve motorin rekora doymuyor

Benzin ve motorin rekora doymuyor

Motorin fiyatları, döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki artışın etkisiyle yükselmeye devam ediyor. Son olarak, 12 Şubat gecesi motorine 2.56 TL zam yapıldı. Bu zamla birlikte, motorinin litre fiyatı 45 TL’yi aşarak tarihi bir rekor kırdı. Motorin fiyatlarındaki artış yılın ilk iki ayında şimdiden yüzde 20’yi geçti.  Bu artış, akaryakıt tüketen motorini araç sahiplerini zor durumda bıraktı. Özellikle, ticari araçlar için motorin masrafı büyük bir yük haline geldi. Ardahan’da çiftçilik yapan vatandaşlarda bahar aylarında kullanacakları mazotu şimdiden almaya başladı.

14 Mayıs Genel seçimlerinde 19 lira olan motorinin litre fiyatı üzerinden bir yıl geçmeden yüzde 130 artarak 45 lirayı geçti. Geçimini tarım ve hayvancılık ile yapan bazı vatandaşlar bahar aylarında bu fiyatın daha da yükseleceği korkusu ile ekim ayında kullanacakları yakıtı şimdiden alarak depolamaya başladıkları bilgisi alındı.

Hakkında

Check Also

Başkan Çakır: Şikayetlere yetişemiyoruz

Başkan Çakır: Şikayetlere yetişemiyor Rize/Alihan TELATAR – BHA   Başkan Neşet Çakır, Pazar Belediyesi’ndeki sorunları, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir