Antalya’da sel bilançosu; 3862 binada su baskını

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan açıklamada Antalya’da yaşanan sel ve su baskınlarına ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Antalya genelinde başlayan şiddetli yağışlar sonucunda Antalya Merkez, Kepez, Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerinde sel ve su baskınlarının meydana geldi.

 

 Yağışlar nedeniyle 3 bin 297 konut, 519 iş yeri ve 46 kamu binasında su baskınları yaşandı. Toplam 3 bin 862 binada su baskını meydana gelmiş olup ekiplerimizin müdahale çalışmaları aralıksız devam etmektedir.

 

Baskınlardan etkilenen ev ve iş yerlerinde su tahliyesi ile temizlik çalışmaları destek AFAD Gönüllüleri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları tarafından sürdürülmektedir.

 

Hasar ve zarar tespit çalışmaları ilgili kurumlar tarafından başlatıldı. Sel ve su baskınlarından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, büyük bir gayret ve özveri ile görev yapan tüm personel ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Devletimizin tüm imkanları ile milletimizin yanındayız.”

???? Antalya

13 Şubat tarihinde il genelinde başlayan şiddetli yağışlar sonucunda Antalya Merkez, Kepez, Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerinde sel ve su baskınları meydana gelmiştir.

Sel nedeniyle;
????️ 3.297 konut
???? 519 işyeri
???? 46 kamu binası
olmak üzere, toplam 3️⃣.8️⃣6️⃣2️⃣ binada… pic.twitter.com/HI5oX7a1CC

— AFAD (@AFADBaskanlik) February 14, 2024

Hakkında

Check Also

Başkan Çakır: Şikayetlere yetişemiyoruz

Başkan Çakır: Şikayetlere yetişemiyor Rize/Alihan TELATAR – BHA   Başkan Neşet Çakır, Pazar Belediyesi’ndeki sorunları, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir