Alper Gezeravcı’da ilginç gelişme; doktorlarda şaşırdı!

Dünyaya döndükten sonra doktorların vücudundaki değişimleri yakından takip ettiği ve sağlığını izlediği Türk astronot Alper Gezeravcı, Türkiye’ye dönmek için gün sayıyor.  Ankara’ya gelecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek Gezeravcı’nın adaptasyon süreci doktorları da şaşırttı.

Uzaydan döndükten sonra Dünyaya hızlı adaptasyon sağlayan Gezeravcı’nın sağlık durumunun oldukça iyi olduğu gözlendi. Doktorlar astronotumuzun sağlık durumu ile ilgili olumsuz bir seyir tespit etmedi.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşmede bilgi veren Gezeravcı şunları dedi:

“Çok şükür her şey gayet güzel. Buradaki doktorlarımızda şaşırdı. Bir müddet daha adaptasyon sürecinin uzun olmasını bekliyorlardı. Ama ben binanın dışında koşturmaya başlayınca biraz afalladılar. Çok şükür her şey yolunda”

 

Cumhurbaşkanımız @RTErdogan, Türkiye’nin insanlı ilk uzay bilim misyonunu başarıyla tamamlayarak dünyaya iniş yapan Alper Gezeravcı ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Gezeravcı’yı başarısından dolayı tebrik ederek teşekkürlerini iletti. pic.twitter.com/PLDj5ByNwq

— T.C. Cumhurbaşkanlığı (@tcbestepe) February 10, 2024

Hakkında

Check Also

İran savunma bakanı açıkladı; İsrail’e destek verenlere saldıracağız

İran savunma bakanı açıkladı; İsrail’e destek verenlere saldıracağız İran Savunma Bakanı Muhammed Rıza Aştiyani, İran …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir